Konu Organ Nakli…

Konu Organ Nakli…

Önce bir Matrix kuruluyor. Sonra biz bu kurguları tek gerçek kabul ediyoruz. Ondan sonra küçük ayrıntılarda birbirimizi yiyoruz.

Konu ORGAN NAKLİ…

Trilyonlarca hayvan… Yiyor, içiyor, yaşıyor, ürüyor, doğuruyor. Tarım yapmıyorlar, fabrikaları yok, hastaneleri yok. Organ yetersizliğiyle doğmuyorlar. Diyalize bağlı yaşamıyorlar, ömür boyu kullanmak zorunda oldukları ilaçları yok. Engelli doğumlar çok az. Bizim yediğimiz, çocuklarımıza yedirdiğimiz gıdaların hiçbirini hayvanlar yemiyor. Bisküvi ,cips, çikolata, şeker, kola yiyen bir tek hayvan görmedim.

Biz hayvanların yemediğini çocuklarımıza neden yediriyoruz? Biz insanlar kendimize ne yapıyoruz? Ya da kurgularini gerçek sandığımız şeytanlar bize ne yapıyorlar, neden onların labirentinde şu mu bu mu seçimine zorlanıyoruz. Organ naklini tek çözüm görmek gerçekten matrixe boyun eğmek değil midir?
Ayrıca organ nakli için dünyadaki seçilmiş doktorları (onlar da ülkelerine gidip diğerlerini eğitti) eğitenler ile organ mafyasının aynı otoritelere hizmet etmediğinden nasıl eminsiniz.

Sadece İslam’ın değil yahudi ve hristiyanların da sorunu olan bir mesele.
Her üçü de ölümü ruhun bedeni terketmesi olarak tarif ederken, ruhun bedeni terketmesi görünür bir şey olmadığı için bunu kalbin durması ve nefesin durması ölümün işareti kabul ederken birden tıp beyin ölümü diye bir şey icat etti ve insanları kalbi atarken nefes alıp verirken beyin ölümü gerçekleşti diye kesmeye başladı.

Bu bazılarının iddia ettiği gibi yalnızca tıbbın alanı değil dinin de alanıdır. Ayrıca organ naklinde çalışan doktor da, organ mafyasinda çalışan kasap mi? Her iki doktor da aynı okullarda okuyup diploma almadı mı? Aynı yemini etmedi mi?

Tıbbın da modern insanın etik değerleri de apayrı uzun bir mesele.
Yani biz neden nakil gerçekleşse bile 1, 2 yıl yaşayabilecegimiz, onu da ağır ilaçlarla geçireceğimiz organ nakline neden mahkum edildik.

İnsan eliyle gelen hiçbir şeye takdiri ilahi demek zorunda değiliz. Herşey Allah’ın izin vermesiyle olur ancak insan iradesi olan işlerde yani insanların başımıza ördüğü çoraplarla.

Kötülüğü yaradana yüklemek ne kadar doğrudur ve bizi nasıl çözüme götürebilir.
Organ yetmezlikleri, hastalıklar, ilaçlara mahkum bir hayat şeytani üst aklın bize reva gördüğü bir hayat modelidir. Bunları yazıp söylemek için doktor olmak gerekmiyor.

  • Yazıyı Beğendin mi?  
Sonraki Yazı

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*