Perdeli Kâlpler

Perdeli Kâlpler

İnsan yaratılış itibariyle hayret verici, ihtişamlı bir yapıya sahip olmakla birlikte bunun yanında bir o kadar da aciz, yardıma muhtaç ve tek başına hayatını idame edebilecek bilgi ve güce sahip olmadan dünyaya geliyor. Asıl itibariyle temiz bir zihne, hakikati öğrenmeye açık bir dimağa, meseleleri vicdanen idrak edebilecek bir kalbe sahip olarak yaratılmışken, öncelikli olarak aile, akrabalar ve yakın çevre faktörleri tarafından bu yaratılışta değişiklikler meydana getirecek müdahalelere maruz kalarak zamanla bu temiz fıtrat bozuluyor, perdeleniyor.

Dünya üzerinde herhangi bir coğrafyada doğan bir bebek bundan yirmi yıl sonra bir dine, bir fikre, bir ideolojiye sahip olarak hayatını devam ettirecek, bu uğurda mücadeleler verecek ve bu genel çerçeve dışına çıkamadan ufak değişimlerle ölene kadar devam edecek. Yüzlerce ülke, yüzbinlerce insan toplulukları, milyarlarca insan bu inanç ve ideoloji kombinasyonunun dışına çıkamadan, hakikat ışığını göremeden birilerinin hizmetkarı, kulu olarak bu dünyadan göçüp gidecekler. Görünüşte aile ve yakın çevre faktörlerinin yetiştirdiği olgunlaştırdığı bu bireyler, aslında arka planda büyük bir şeytani düzenin, büyük bir kumpasın yönlendirmesi sonucu birer kuklaya dönüşmektedir. Temiz bir yaratılışla dünyaya gelen insana bunca inanç, bunca ideoloji empoze edenler, kalplerine hakikat ışığının girmesine engel olan perdeler çekenler kimlerdir? Kimlerdir kula kulluk ettirenler, insanları boş davalar peşinden koşturanlar, ülkeleri ve içindeki insanları sömürenler? İnsanların gözlerini büyüleyen, illüzyonla kendilerini ‘ilahlaştıranlar’, batıl dinlerini ‘BİLİM’ diye dünyaya yutturanlar..?

İşte bu soruları kendine sormaktan çekinmeyen, cevaplarından korkmayan, gerçekleri araştırırken dünyayı bu hale getiren odaklarla korkusuzca her platformda mücadele vermeye cesaret edip bu kısır döngüye dur diyebilecek, çevresi ve toplumun tepkilerini göğüsleyebilecek cesur kalpli insanlar hakikatin üzerine yürüyebilecekler. Kalplerindeki perdeleri aralayıp hakikatin ışığını doyasıya yudumlayacak ve bu nurla karanlıkları ve karanlıkta kalmışları aydınlatacaklardır.

  • Yazıyı Beğendin mi?  
Sonraki Yazı

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*